ślady natury

Oprawa graficzna i zdjęcia @dobry.koncept

Zalecenia pielęgnacyjne

Dziękujemy, że wybrałeś biżuterię naszej pracowni!

 

Biżuteria Ślady Natury do połączenie zachowanych w żywicy naturalnych roślin oraz srebra, drewna i metali. Każdy produkt cechuje unikatowość rękodzieła- może nieznacząco różnić się wymiarem, odcieniem, kształtem.

 

Aby biżuteria na długo cieszyła nas swoim pięknem zapoznaj się z kilkoma ważnymi zaleceniami:

 

 

1. Noś biżuterię unikając dotykania żywicy bezpośrednio z ciałem (wyjątkiem są wszystkie wyroby z „plecami” ze srebra i miękkiego filcu). Żywica reaguje matowieniem na kontakt z perfumami i potem.

2. Nie przechowuj biżuterii luzem z innymi twardymi przedmiotami w łazience. Znajdź dla niej osobne opakowanie (a może w naszym słoiczku/ kartoniku/ sakiewce?) Żywica ani srebro nie lubią wilgotnego środowiska i bezpośredniego kontaktu z kosmetykami, perfumami, a także długiego (poza noszeniem jako ozdoba!) kontaktu z powietrzem.

3. Żywicę można umyć (np.delikatnym mydłem w płynie), jednak po umyciu natychmiast odsącz z wody i osusz ją miękką szmatką. 

4. Tak jak na szkle, z upływem czasu, na żywicy oraz srebrze mogą powstać delikatne rysy, a warstwa złota na srebrze może ulec przetarciu. Unikaj ocierania  biżuterii  o twarde elementy garderoby (guziki, suwaki zamka itp.) Zdejmij ją przed gotowaniem, pracami domowymi, oraz myciem. Pamiętaj o ściągnięciu biżuterii przed snem. 

5. Od czasu do czasu powierzchnię żywicy wypoleruj z odrobiną wazeliny lub kremu do rąk i wypoleruj następnie suchą szmatką.

6. Do oczyszczenia srebra z ciemnego, mało estetycznego nalotu (efekt utlenienia srebra) stosuj wyłącznie preparaty i chusteczki dedykowane do takich zadań.

 

Ciesz się wyjątkowym i unikatowym produktem jak najdłużej!